Zadzwoń: +48 519 666 573 |  Napisz: aspen@onico.pl

ASPEN2 czy ASPEN4?

Zadbaj o siebie w lesie – tak jak dbasz o zdrowy las

OK, więc zdałeś sobie sprawę, że możesz skorzystać z innowacyjnego paliwa alkilowanego Aspen, które jak żadne inne zadba o wysokie parametry urządzeń, z którymi pracujesz codziennie w leśnictwie, ogrodnictwie, służbach ratunkowych, budownictwie! Doskonale!

Aspen 2 czy Aspen 4, który produkt wybrać?
Powód, dla którego odpowiedź na to pytanie jest zasadnicza, jest dość prosty: różne silniki wymagają różnych rodzajów paliwa. Dwa główne produkty Aspen to Aspen 2 i Aspen 4, a przeznaczone są do zasilania urządzeń o różnej budowie silników.
Aspen 2 jest powszechnie stosowany w silnikach urządzeń dwusuwowych, a Aspen 4 w silnikach urządzeń czterosuwowych. Wydaje się logiczne, prawda?

Istnieje wiele innych ważnych powodów, dla których paliwa te nie powinny być mieszane losowo. Jednym z takich powodów jest fakt, że Aspen 2 posiada w pełni syntetyczną zawartość oleju silnikowego.
Większość silników dwusuwowych jest zaprojektowana do zasilania paliwem, w którym kilka procent całkowitej objętości składa się z oleju, który działa jak smar.
Jednak w silnikach czterosuwowych smar do silnika zwykle pochodzi z oddzielnej miski olejowej. Jeśli nie masz pewności, czy Twój silnik jest modelem dwusuwowym lub czterosuwowym, sprawdź, czy nie ma oddzielnej miski olejowej lub wskaźnika poziomu oleju. Jeśli jest, masz silnik czterosuwowy, więc powinien używać Aspen 4.

Oczywiście tyle zasady jednak pamiętaj, że świat nie znosi sztampy i istnieją wyjątki od każdej reguły.
Oznacza to, że najlepiej upewnić się u producenta, w przypadku wątpliwości co do tego jakiego rodzaju silnik zasila konkretne urządzenie. Istnieją albowiem urządzenia z silnikiem dwusuwowym i z oddzielnym zbiornikiem oleju, a dla tych należy użyć Aspen 4.

Wybierz ASPEN!

Aspen 2

Aspen 4